28 Mayıs 2020 Perşembe

 
Dr. Tahir Tamer Kumkale

tamer@kumkale.net

İYİ İNSANLARI SAYGI İLE SELAMLIYOR VE SEVGİ İLE KUCAKLIYORUM....

Ana Sayfa
Başlarken
Yazı Arşivi
Yazı Arama
Kitaplarım
Hakkımda


    Kitaplarımdan seçmeler...

Amazon'da kitaplarım


İMAMOĞLU'NUN KAYAK TATİLİ
Bu yazımı Facebook'ta beğenmek veya bir arkadaşınıza göndermek (tavsiye etmek) için:

Bir milletin siyasi alın yazısında mevki sahibi olabilmek için onun ihtiyacını görebilme ve onun kudretini takdir edebilmede ehliyet sahibi olmak birinci şarttır.- Gazi Mustafa Kemal Atatürk-1927

 31 Ocak 2020 Cuma 

İMAMOĞLU'NUN KAYAK TATİLİNİ NEDEN SORUN YAPTILAR

Tüm basın-yayın organlarımız Depremler, Libya, Suriye-İdlip, İşsizlik, Pahalılık, Kızılay-Ensar İlişkileri v.s. gibi güncel sorunları görüşmek yerine İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve çocukları ile Erzurum'da yaptığı kayak tatiline kilitlendi.

Konuşmacılar ve köşe yazarları bu tatil keyfinin İmamoğlu'nun siyasi geleceğine çok kötü etkisi olacağı hususunu ısrarla vurguluyorlar. Bu davranışı büyük hata olarak değerlendiriyorlar ve halkımızın bunu asla affetmeyeceğini belirtiyorlar..

Bana göre yanlış yapıyorlar. Psikolojik Harekat konusunu bilen biri olarak ben olaya tam ters açıdan bakıyorum. Medyanın bu tutum ve davranışı Sayın İmamoğlu'na verilen olağanüstü değeri gösteriyor. O’nu karalamak isterken bilmeden O’nu ne kadar dikkate aldıklarını ve ne kadar önemli bir kişi olarak gördüklerini vurguluyorlar. Yani bedava reklamını yapıyorlar.
Ekrem İmamoğlu bu çapta bir reklam kampanyası açsa maliyetini asla karşılayamazdı.

Sonuçta Sayın İmamoğlu’na atfedilen suç her insan gibi dinlenme ihtiyacını ailesi ile birlikte bir arada olarak gidermiş olmasıdır.. Hayatın doğal işleyiş kuralları içinde yer alan bir olaydır. Ortada kanunsuz ve ayıplı bir durum yoktur.

Kanaatime göre İmamoğlu’nun kamuoyu nezdindeki değeri azalmamış bilakis artmıştır. Eğer böyle olmasa bu kadar çok gündeme gelmezdi... Bekleyip göreceğiz..


Dr. Tahir Tamer Kumkale
31 Ocak 2020 Cuma

 
BİLDİRİ-YORUM
2000-2012 | Dr. Tahir Tamer Kumkale